Naksfestival

Edastused

ZUGA Ühendatud Tantsijad “ILMA” (Eesti)

R 8.11 kell 11.00, Genialistide klubi

Žanr: tantsulavastus
Sihtgrupp: 9+
Kestus: 60 min

Tegeleme ilma ja kliima teemaga: maaILM, ILMAteade, ILMA olemine, KLIIMA.

Ennustus/ilmutus.

Mis ilm meiega teeb või meie ilmaga, mis ilmast kuulda, näha. Mida toob homne ilm? Kas eile oli rohi rohelisem? Ja mida arvavad sellest noored? Millist maailma ehk Maad ja ilma nad soovivad?

Mis ütleb selle kohta ilmateade?
Kas jääme oma ilmast ilma?
Või millest me oleme ilma?
Kas tänasest oleme homme ilma?
Mida tulevik tõotab? Mis ilmutub?
Mida tulevik tõotab? Mis ilmutub?

Vaata rohkem SIIT

Barrowland Ballet „Tiger Tale” (Tiigrilugu", Šotimaa)

R 8.11 kell 10.30, Eesti Rahva Muuseum

Midagi metsikut hiilib ringi. Tüdruk kuuleb seda läbi oma magamistoa seinte, aga ta ema ja isa tunduvad olema jäänud kinni igapäevaelu igavasse rutiini. Kuniks ühel päeval murrab see metsik sisse ja kõik muutub. 

Mureliku perekonna maailm pöördub pea peale, kui tiiger sisse tungib. Tiiger taastab perekonna armastuse üksteise vastu – see on kaootiline, see on ohtlik, aga hiilgavalt naljakas. Saab istuda sündmuste lähedal, nautida põnevust ja võimalust etenduse lõpus lava uudistada.

„Tiigrilugu“ on kõrgetasemeline tantsuteatriteos lastele ja peredele. Lapsed samastuvad ja märkavad huumorit tütre vallatus veiderdamises, millega ta tähelepanu loodab saada. Kui tiiger publikku sekka läheb, võlub ja rõõmustab ta kõiki oma nipsakusega.

Loojad: Natasha Gilmore and Robert Alan Evans
Koreograaf: Natasha Gilmore
Lavastaja: Robert Alan Evans
Etendajad: Jade Adamson, Kai-Wen Chuang, Vince Virr
Helilooja: Kim Moore
Lavakujundaja ja valguskunstnik: Fred Pommerehn
Kostüümikunstnik: Christine Dove
Praegune produtsent: Jo Walmsley
Algne produtsent: Belinda McElhinney

Vaata rohkem SIIT

MUST KAST „Lilli“ (Eesti)

K 6.11 kell 19, Genialistide Klubi

Žanr: kaasaegne kangelaseepos
Sihtgrupp: 12+
Kestus: 1 h 40 min

Ükskord elas Caroline Suburg, keda kutsuti Lilliks. Siin, Eestimaal, jah! Ta tahtis naistele õigusi rohkem, et eestlane olla võiks enda üle uhkem ja lihtsalt, et maailm oleks kõigile lahkem. Aga teised ei taiband, et mida või miks – ja kus viga sa laidad, siis mine ja… eks. Tegi vägevaid tegusid, lausa mägesid lükkas. Palju raamatuid luges, kultuurile ehitas tuge. Teistele aega tal jagus, kui kündis haridusvagu, väga paljudest hoolis. “Kui hea laps oled, saad Lilli Suburgi kooli!” Ta ei olnud keskpärane, tal oli isiklikku sära ja ka põhjust teha kära, kuid ajalugu kirja pannes ta vist unustati ära. Kuid kes vanu lugusid ei mäleta, see kaugele näha sugugi ei saa. Tuletame siis meelde, meile ja teile selle Eestimaa eide, kes sündis ajal, kui eit veel sõimusõna ei olnud ja mitte kellelgi eestlastest õigusi polnud. Miks? Sest tugevaim lihas on keel: see põlistab, purustab. Ja siis – me enam ei unusta. “Lilli” on värsslavastus ühest senirääkimata Eesti ärkamisaja peatükist. Laval avatakse mängu ja muusika kaudu Lilli Suburgi elu- ja kujunemislugu. Lilli oli meie esimene naisõiguslane, naispeatoimetaja, naisprosaist, filosoof ja eestikeelse kooli rajaja. Lugu annab vaatajale võimaluse esitada ühiskonnas praegugi kehtivate väärtuste kohta teravaid küsimusi. Valitud vorm – muusikalise taustaga värssteos – on tänapäevane edasiarendus eepilisest rahvaluulest, ürgsest loojutustamise vormist. Kaasaegne kangelaseepos ühest vägevast naisest. Igas vanuses maailmaparandajatele kohustuslik!


Vaata rohkem SIIT

Miksteater „Mu meel unus mägede taha…“ (Eesti)

T 5.11 kell 11, Tartu Uus teater

Žanr: meeleline rännaklavastus
Sihtgrupp: 9+ vaegnägijatele ja nägijatele lastele
Kestus: 50 min

Kuidas tajub osalise nägemisjäägiga laps maailma? Kui üks meie meeltest on puudu või töötab osaliselt, siis selle asendab teiste meelte tugevam koostöö. Mida meie meeled sellises olukorras tajuvad ja kuidas? Mis juhtub, kui asetada kõik etenduses osalejad, nii vaegnägijad kui nö normnägijad, võrdsesse seisu? Kui täiesti terve inimene panna vaegnägija olukorda, siis mis hakkab temaga juhtuma? Võib-olla õpime me läbi ühise kogemuse puuetega inimesi paremini tundma ja neist aru saama? Võib-olla ka hiljem paremini märkama? Kui üks meie meeltest on puudu või töötab osaliselt, siis selle asendab teiste meelte tugevam koostöö. Mida me meeled sellises olukorras tajuvad ja kuidas? Mis juhtub, kui asetada kõik osalejad, sh vaegnägijad, võrdsesse seisu - võib-olla õpime läbi ühise kogemuse kõiki inimesi paremini märkama, neid tundma ja neist aru saama?

Lavastus on esietendumata, täpsem info uueneb kevadel.

Lavastaja: Kaido Rannik 


Helena Krinal „Kujumuutja“ (Eesti)

R 8.11 kell 9.15 ja 11.30, Teatri kodu

Keel: eesti
Žanr: Interaktiivne tantsulavastus
Sihtgrupp: 6–18 kuud, beebid koos vanematega
Kestus: 30 min etendus + 15 min vaba lava, suhtlusring, mänguaeg / kokku 45 min

„Kujumuutja“ on väga noorele publikule (6-18 kuud) suunatud interaktiivne tantsulavastus, mis keskendub erisugustele geomeetrilistele kujunditele ja olemasolemise viisidele. See on

lummav lugu ühest tegelasest, kes muudkui muutub, pidevalt arenedes, iga uut kuju

elevusega tähistades ning samas möödunut mäletades. 6-18 kuu vanused lapsed on oodatud

kogu etenduse vältel lavale liikuma, katsuma, häälitsema ja muul moel kaasa lööma. Vanemad lapsed ja täiskasvanud saavad lava ja lavakujundust uurida etenduse lõpus. Etendusele järgneb vabas vormis suhtlusring ja mänguaeg.

Vaata rohkem SIIT

Piip ja Tuut Teater

Üks videolõik ütleb rohkem, kui mitu sõna!

Arutelu: "Muinasjutud – kas ainult lastele?” muinasjutuvestja Liia Kanemägi, modereerib Silvia Soro

Hetkel toimub

Pikk tige vanaeit arutelu “Muinasjutud – kas ainult lastele?”
Oma Lava  Osaleb muinasjutuvestja Liia Kanemägi, modereerib Silvia Soro.

Lavastust saad vaadata siit: https://naksfestival.ee/landing/bc/0cQZOWR4zl/M4Uu...