FESTIVAL NAKS 2021

Festivali korraldasid: Anna Leena Koržets, Reeli Lonks, Janika Johanna Koppel, Marek Demjanov, Kaido Rannik, Allan Kress.
Teostus: Videolevels, Still Frame, Mait Visnapuu, Carmen Seljamaa, Art Konverentsitehnika, vaheklipid: Liina Särkinen, Rasmus Pärnpuu, Marta Liise Demjanov. 

Tõlkisid: Tiia Falk, Karin Keerdo-Massa, Hanna Hiiesalu, Maria Esko. Toetasid: Eesti Rahvakultuuri Keskus, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Haridusamet, Prantsuse Instituut Eestis. Täname: Eesti Teatri Agentuur, Sõltumatu Tantsu Lava, Tallinna Linnateater, Piip ja Tuut Teater.

Vestlusringe viisid läbi Jaanus Vaiksoo, Silvia Soro, Terje Bernadt, Marek Demjanov, Tiina Mölder, Kirsten Simmo, Kristiina Oomer, Priit Põldma. Seminari juhtis Eduard Odinets ning kõnelesid Suzanne Osten, Rein Agur, Sasha Pepeljajev, Timo Steiner, Jan Kaus, Karmo Mende, Anu Aun, Eva Kalbus, Rita Rätsepp, Anne Kleinberg ja Helena Maria Reisner.

Pildistas: Luisa Greta Vilo.

Siit leiad toredaid pilte seminarist ja Improteatri etendusest: https://luisagretavilo.pic-time.com/-naksfestival/...

Etendused

Arutelud

Teatrite ja etenduste tutvustused

VAATAJATE TAGASISIDE:  "Soovin õnne ja tänan - te korraldasite haarava festivali! Minu arvates oli see täiuslik mahult, sisult, teemadelt ja programmi pikkuselt. Mulle meeldis väga see, et olite korraldajatena iga hetke saatjaks - see polegi iga kord iseenestmõistetav. Seminaril esinejate valik oli samuti mõnus klaster. Veebis võib! Suur tänu ja saagu neid palju." Maria Usk

"Veebifestivali vormil tundub olevat meie kiirel ajal tulevikku. Sellest võiks kujuneda tervitatav noore vaataja teatri teabe ja ka teatriõppe platvorm. Diskussioonid ja seminar just seda suunda avardasid - need olid huvitavad ja informatiivsed. Dialoogi peaks nüüd kindlasti jätkama ja ka selleks on veebis häid vahendeid. Elavat etendust ei asenda miski, eriti noorele vaatajale. Veebifestival annab pigem täiskasvanule võimaluse rahulikult enne lapsega teatriminekut teha valikuid, kuhu minnakse, mis teemal ennast ette valmistada jne. Aga nagu viitas seminaril Suzanne Osten, see ei ole ka lahendus. Täiskasvanu oma kõige paremas tahtes last kaitsta peidab ja varjab saladusi, mida lapsed niikuinii tajuvad ja hiljem valusalt endas edasi kannavad. Täiskasvanu võib hirmuda ja blokeerida kunstniku ja noore vaataja kohtumist. Teatrikunst on võimalus jagada olulisi sõnumeid turvaliselt füüsiliste metafooride ja sümbolite keeles. Lastele on selle keele lugemine loomuomasem kui abstraktne mõtlemine ja kirjapandud literatuur. Tervitan soojalt NAKS festivali püüdlusi sisuka ja kunstiküpse noore vaataja teatri poole!" Katrin Nielsen